włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie posiłki

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. zobaczcie jaka fajna restauracja Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *