restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują mniej znane potrawy takie jak canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są też nie tak typowe włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i potrawy z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Kolacja we włoskim stylu z całą pewnością musi obejmować też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha kanon. Restaurants in Main Market Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która umie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *