Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz to więcej dam, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Candy Kegel Trainer

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, bowiem ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko pozwala ona wrócić do normy i czuć się dobrze. Dużo pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *